• KONKURS POLONISTYCZNY „ZABAWA SŁOWEM” - edycja II

• 5 lutego 2024r. odbyła się w naszej szkole kolejna edycja konkursu polonistycznego „Zabawa słowem”. Organizatorką konkursu była nauczycielka języka polskiego- Sandra Tomaszewska. Konkurs skierowany był do uczniów z klas IV - VIII. Celem konkursu było rozwijanie umiejętności posługiwania się językiem polskim w mowie i w piśmie, w tym dbałość o wzbogacenie zasobu słownictwa uczniów oraz przestrzeganie przez nich norm poprawnościowych.

Zwycięzcy prezentują się następująco:

1. Damian Stępień
            2. Michał Mazurek
            3. Oliwier Dubicki
        • #DLAHANI 💖

• Zgodnie z obietnicą- podjęliśmy wyzwanie! Jak wyglądało 10 przysiadów w naszym wykonaniu....? Możecie zobaczyć poniżej ⬇

wyzwanie

A oto nasze nominacje:

nominacje

1. Szkoła Podstawowa nr 2 w Myśliborzu

2. Przedszkole Publiczne im. Misia Uszatka w Myśliborzu

3. Szkoła Podstawowa nr 3 w Myśliborzu

Na wykonanie zadania macie 48h, licząc od godz. 23.59 dnia dzisiejszego.

Z naszej szkolnej zbiórki na Konto Hani wpłynie 922,00 zł

💖 BARDZO SERDECZNIE DZIĘKUJEMY! 💖

• ZBIÓRKA DLA HANI 💰

• Jutro w szkole odbędzie się zbiórka pieniędzy. Zebrane środki zostaną przeznaczone na leczenie Hani.

Dziewczynka oczekuje na operację w Nowym Jorku, ponieważ zmaga się z bardzo niebezpieczną chorobą- siatkówczakiem.

Pomoc jest dobrowolna!

Dodatkowo zostaliśmy nominowani przez SP Kierzków do wzięcia udziału w wyzwaniu. Jutro oczekujcie naszego nagrania.

Poniżej znajduje się link odsyłający do strony zbiórki Hani:

• MIĘDZYNARODOWY  DZIEŃ PIZZY🍕
          • MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PIZZY🍕

• 9 lutego w oddziałach przedszkolnych obchodzony był „Międzynarodowy Dzień Pizzy”. Tego dnia nasza szkolna stołówka zamieniła się w prawdziwą pizzerię. Dzieci, bawiąc się w kucharzy, samodzielnie wykonały swoje kawałki pizzy i udekorowały ulubionymi składnikami: serem, szynką, brokułem, ogórkiem, pomidorem, kukurydzą itp. Następnie pizza powędrowała do pieca, a na koniec do brzuszków naszych łakomczuszków😊. Dzieci stwierdziły, że własnoręcznie przygotowane danie jest o wiele pyszniejsze i zdrowsze niż gotowe. Była to świetna okazja do integracji dzieci i nauki poprzez zabawę.

• 🌶PAPRYKOWE WYZWANIE🌶

• 6 lutego w naszym przedszkolu zrobiło się czerwono, zielono, żółto i pomarańczowo. Nasze maluchy wykonały zadania w ramach projektu edukacyjnego Witaminki. Podczas zajęć poznały kolejne warzywo- paprykę. Dzieci segregowały warzywa według wielkości i koloru. Wyklejały kontur papryki oraz wykonały mini- kanapki. To nasze ulubione zajęcia!😊

Witaminki- projekt edukacyjny promujący zdrowe nawyki żywieniowe.

#witaminki @bliżejprzedszkola

• DZIEŃ CIASTA MARCHEWKOWEGO🥕🥕

• W roku 2024 Dzień Ciasta Marchewkowego przypada 3 lutego.  Ciasto marchewkowe jest znane od średniowiecza, a popularność zyskało w XX wieku na całym świecie, zwłaszcza w Anglii i USA. Popularne jest również w Polsce.

Uczniowie klasy II postanowili zmierzyć się z przepisem na ten specjał. W ramach innowacji "Kalendarz dni nietypowych" ćwiczyliśmy umiejętność posługiwania się wagą elektroniczną. Zadanie to, jak się okazało wcale nie należało do łatwych 😉.

W galerii można zobaczyć etapy powstawania marchewkowych muffinów.

• 🍩TŁUSTY CZWARTEK🍩

• Tłusty czwartek to najsłodszy dzień w roku. Rozpoczyna on ostatni tydzień karnawału. Jest doskonałą okazją, by skosztować przepysznych pączków i faworków. Tradycja mówi, że każdy z nas powinien tego dnia zjeść przynajmniej jednego, słodkiego pączka.

I właśnie w czwartek rano czekała na nas bardzo miła niespodzianka. Każdy z nas mógł zasmakować przepysznego pączka z konfiturą.

Dziękujemy Radzie Rodziców, że o nas zadbała :)

• NOWY WYMIAR AKTYWNOŚCI FIZYCZNEJ- WYCIECZKA DO GAME TIME

• 8 lutego 2023 r. uczniowie klas 4-8 wraz z opiekunami uczestniczyli w wycieczce do parku trampolin Game Time w Gorzowie WLKP. Game Time  to 72 metry toru ninja z ponad trzydziestoma różnymi przeszkodami oraz największa w Polsce Game Tag Arena. Celem wycieczki było propagowanie różnych form rekreacji i wypoczynku oraz integracja zespołu klasowego. W Game Time uczniowie doświadczyli wyjątkowo aktywnej zabawy. Zobaczyli, że sport i zabawa mogą łączyć się i dostarczać mnóstwo wyzwań i emocji. Po miło spędzonych chwilach, pełnych ruchu i radości sportowej, uczniowie wrócili do szkoły.

• 1,5% ROCZNEGO PODATKU

Szanowni Państwo,

zwracamy się z prośbą o przekazanie 1,5% podatku na cele związane z edukacją dzieci i młodzieży w naszej szkole. Chcemy stwarzać uczniom dobre warunki do nauki, poprawiać komfort przebywania w placówce przez znaczną część dnia i dawać możliwości rozwoju zainteresowań.

Jak tego dokonać?

Wszystkie potrzebne informacje znajdują się na zdjęciu poniżej⬇

Z góry dziękujemy za Państwa zrozumienie i ofiarność.