• Nasza szkoła jest najstarszą placówką w gminie Myślibórz. Powstała w 1945 r. Położona jest w centrum wsi, a dokładniej w sercu zabytkowego parku. Na pewno swój urok zyskuje w czasie wiosny oraz jesieni, kiedy to przez okna szkolnych sal lub w trakcie przerw lekcyjnych możemy podziwiać zmieniającą się przyrodę,

Szkoła dysponuje dziewięcioma salami lekcyjnymi, pracownią komputerową, biblioteką, świetlicą, stołówką oraz boiskiem i placem zabaw dla najmłodszych.

Szkoła liczy 120 uczniów. Obecnie posiadamy dwa oddziały przedszkole (grupa 3 i 4- latków oraz grupa 5 i 6- latków) oraz klasy I- VIII. Zespoły klasowe nie są liczne, co sprzyja indywidualizacji pracy. Nasi podopieczni mają możliwość nauki dwóch języków: niemieckiego i angielskiego. Odnoszą sukcesy w konkursach na szczeblu gminnym, powiatowym oraz wojewódzkim.

W naszej szkole nie ma anonimowych uczniów. Panująca atmosfera sprzyja szybkiej adaptacji dzieci w szkolnych murach. Niewielka społeczność szkolna w dużej mierze gwarantuje odpowiednie zapewnienie poczucie bezpieczeństwa. Naszą placówkę można również nazwać wielopokoleniową, ponieważ w wielu przypadkach swoją edukację zaczynali tu dziadkowie, później rodzice, a obecnie ich dzieci oraz wnuczęta.