• NOCKA W MYŚLIBORZU

• 25 maja uczniowie z klas 4-8 wybrali się na dwudniową wycieczkę do Myśliborza. Spotkanie rozpoczęliśmy od rejsu statkiem po Jeziorze Myśliborskim. Kolejną atrakcją były rowery wodne. Aktywnie spędzony dzień zakończyliśmy ogniskiem i pieczeniem kiełbasek na terenie Ośrodka Harcerskiego. Następnego dnia uczniowie wzięli udział w niezapomnianej lekcji historii. Pan Marek Karolczak pokazał nam najważniejsze zabytki myśliborskie i w sposób niezwykle ciekawy opowiadał o naszym mieście i regionie. Spacer po Myśliborzu zakończyliśmy w Muzeum Pojezierza Myśliborskiego, gdzie przygotowano dla uczniów nietypową niespodziankę. Każdy z nich został pasowany na Rycerza Złotej Tarczy Woja Myślibora. I z tym odznaczeniem oraz z uśmiechem na twarzy wróciliśmy do szkoły.

• MISJE ŚWIĘTE🕊

• W dniach 29, 30, 31 maja odbędą się Misje Święte. Uczniowie klas I- VIII będą uczestniczyć w spotkaniach w Kościele w Nawrocku w godz. 9.00- 9.45.

• 👨‍👩‍👧‍👦PIKNIK RODZINNY👨‍👩‍👦

• W sobotnie przedpołudnie w naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji Dnia Mamy i Taty. W tym roku postanowiliśmy, że celebrowanie tych dwóch okazji przebiegnie na zupełnym luzie, w adidasach i dresach. Na rodziców i dzieci czekały konkurencje sportowe i trochę tańca z rańca. 😉

Dziękujemy za wspólną zabawę. Poniżej krótka relacja wideo, zapraszamy również do galerii.

Piknik Rodzinny

• TEATR "PIASKOWA MAGIA"🎭

• 16 maja nasi najmłodsi uczniowie udali się do Myśliborskiego Ośrodka Kultury, by obejrzeć przedstawienie "Kopciuszek" w aranżacji teatru "Piaskowa Magia". Dzieciaki po raz pierwszy miały okazję zanurzyć się w ciekawej historii opowiedzianej za pomocą animacji piaskowej. Wszystkiemu towarzyszyła muzyka, która wprowadzała w magiczny nastrój.

Po spektaklu nadeszła pora na inne przyjemności. Udaliśmy się do pizzerii, a tam każdy znalazł coś dla siebie.  🍕😋

Zapraszamy do galerii.

Za

• 📣UWAGA❗

• Przypominamy, że dni 23.05., 24.05., 25.05. są dniami, w których odbywają się egzaminy ósmoklasistów. Już dziś trzymamy za nich mocno kciuki!

Natomiast uczniowie klas I- VII pozostają w domach.

• DZIEŃ BIBLIOTEKARZA I BIBLIOTEK 📚

• 8 maja obchodzony jest Dzień Bibliotekarza i Bibliotek. Z tej okazji w naszej szkole został zorganizowany konkurs dla uczniów 0-VIII, a jego zagadnienia dotyczyły głównie lektur, które są omawiane na poszczególnych etapach edukacyjnych.

Zaangażowanie naszych uczniów było naprawdę ogromne. Odpowiadanie na pytania budziło wiele emocji, ponieważ nasze jury postanowiło nie wyjawiać przyznawanej punktacji. Dopiero na samym końcu okazało się, że wszyscy bez wyjątku zasłużyliśmy na nagrodę.

Po zaciętej rywalizacji mogliśmy obejrzeć występ dziewcząt, który nawiązywał do twórczości Wisławy Szymborskiej. A dlaczego akurat ta poetka.... Senat Rzeczypospolitej Polskiej zdecydował, że Wisława Szymborska będzie patronką roku 2023.

• OSADA SŁOWIAN I WIKINGÓW

• 27 kwietnia uczniowie z klas 4-8 odwiedzili wyspę Wolin. Wycieczka rozpoczęła się od krótkiego pobytu w Międzyzdrojach. Następnie udaliśmy się do Osady Słowiani Wikingów.

Uczniowie mieli okazję zobaczyć rekonstrukcję zabudowań wczesno-średniowiecznego Wolina. Zwiedzając zabudowania, mieszkalne i rzemieślnicze dowiedzieli się jak mogło wyglądać życie codzienne dawnych ludzi, jak mieszkalii pracowali. Wszystkie eksponaty i całe wyposażenie mogliśmy nie tylko ogląda, ale także dotyka, samodzielnie wypróbować działanie różnych narzędzi czy siadać na „historycznych" krzesłach, położyć się na łóżku, czyli po prostu na chwilę przenieść się w czasy dawnych Słowian i Wikingów. Na zakończenie uczniowie usłyszeli legendęo słowiańskich bogach i wzięli udział w grze terenowej. Na pożegnanie każdy uczestnik otrzymał ziołową herbatkę i gorący podpłomyk. Tę wycieczkę należy zaliczyć do udanych.

• UCHWALENIE KONSTYTUCJI 3 MAJA🤍💖

•  ,,Nie znać historii – to być zawsze dzieckiem”(Cycero),

dlatego nasza szkoła (jak co roku), przygotowała akademię z okazji już 232 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3-Maja. Jest to niewątpliwie dla uczniów jedna z form nauki historii Polski, a dla dorosłych – jej przypomnienie.

Akademia rozpoczęła się uroczystym wprowadzeniem sztandaru, po czym wszyscy odśpiewali  Hymn narodowy. Następnie rozpoczęła się część artystyczna: słowno-muzyczna, w której  narratorzy przypominali  najważniejsze wydarzenia związane z obradami Sejmu Wielkiego i Konstytucją 3-Maja. W trakcie występu zaśpiewano piosenki patriotyczne związane z tym wiekopomnym wydarzeniem, a uczniowie kl. 0 wykonali przepiękny taniec, wieńczący nasza akademię.